התקשר אלינו0086-731-85252378

שלח לנו דואר[מוגן בדוא"ל]

דף הבית>עלינו>חדשות

אורות פרנל: איך הם עובדים ולמה הם צריכים להיות בארסנל שלך

זמן: 2020-12-11 צפיות: 10

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לדעת על א אור פרנל איך לבטא את זה. ישנן כמה דרכים מהירות יותר לתייג "חדש" (מתחיל, טירון או מתחיל חדש) בחנות תמונות / וידאו או בסט סרטים מאשר על ידי ביטוי שגוי של האור כ- FRAZ-nel. זה מבוטא "Fray-NEL", עם "s" שקט, ואם זה נראה מוזר, זה בגלל שזה צרפתי. האור, או ליתר דיוק העדשה שנמצאה בגוף התאורה, נקרא על שם המהנדס הצרפתי אוגוסטין-ז'אן פרנל שהמציא את הטכנולוגיה למגדלורים בתחילת המאה ה -1800. המצאתו התקבלה כל כך באותה תקופה עד כי הוא היה מועמד להיות נציב המגדלורים בצרפת.

20181218105313_32311


ההשראה של אוגוסטין-ז'אן נבעה מהניסיון להפחית ממשקל עדשה כדורית גדולה על ידי גילוף טבעות קונצנטריות - כמו טבעות עץ - בעדשה שטוחה. כל טבעת מכופפת את האור מעט יותר מזה שמתחתיה, כך שקרני האור כולן מוקרנות כקורה. מחוץ למגדלורים ולסטים לסרטים, עדשות פרנל משמשות גם בפנסי מכוניות ובאותם אורות אירועים גדולים וחיצוניים שהם מאירים לשמי הלילה בבכורה של הסרט, בדומה לזו שהנציב גורדון משתמש בזימון באטמן.

איך הם עובדים
אורות פרנל המשמשים לסטים של סרטים הם כלים פשוטים למדי, מהירים לשלוט בהם. הם מהווים מקור אור בגודל ובעוצמה משתנים ובעל יכולת לשמש כזר אור או כזר. המנגנון עצמו הוא מנורה של הספק שונים היושבת על מסילה זזה מאחורי עדשת פרנל ומול מחזיר כדור. המחזיר אור מכוון את מרבית האור לעבר עדשת פרנל, שמאלמלת את התאורה לקורה. כל זה עטוף בדיור המיועד להפצת כמות החום העצומה שהיחידה מייצרת. יש כפתור, בדרך כלל בחלק האחורי של הבית, המשמש להנעת צוות המנורה / רפלקטור לאורך מסלול, מה שמאפשר לזהות או להציף את הקורה. בדרך כלל ישנם ארבעה סוגריים בחזית האור - שלושה קבועים ואחד ניתנים להזזה - לאחיזת דלתות אסם, טבעות מהירות, משטחים וכלים אחרים. לבסוף, יש שקע חשמל לזרם חשמל המספק חשמל ותושבת מעמד סטנדרטית? 16 אינץ '(XNUMX מ"מ) ועול להרכבת האור למעמד תאורה או לרשת צינורות תקרה. פשוט, נכון? תאמין לי, הם אפילו קלים יותר לשימוש ממה שהסברתי זה עתה.

אורות קישוט המשמשים לסטים של סרטים הם כלי עבודה פשוטים במהירות, מהיר למאסטר.

ישנם אביזרים רבים שניתן להוסיף ל- Fresnels כדי לשלוט בהמשך באורם. אלה נמכרים באופן מסורתי בנפרד, אם כי חלקם עשויים להיכלל עם החדש LED Fresnels, תלוי בתוצרת ובדגם. ניתן להתקין דלת אסם בעלת ארבעה עלים על סוגרי האור הקדמיים כדי לשלוט בקורה. שרטוטים עגולים - מסכי מתכת המותקנים במסגרת מתכת - ניתנים להצבה מול אור לתוך אותם סוגריים כדי להפחית את עוצמת האור. ניתן להוסיף לאותם סוגריים טבעת מהירות שיכולה להכיל תיבה רכה כדי ליצור אור רך ועוטף. פרזנלים טונגסטן מסורתיים אינם מגיעים עם דימרים מובנים, אך ניתן לקנות מערכות עמעום חיצוניות במחיר של כ- $ 50. ניתן להשתמש בצורת Blackwrap (TM) או CineFoil (TM), נייר אלומיניום שחור וכבד במהותו, לעיצוב האור. ניתן לחבר ג'לים ואלמנטים של דיפוזיה - בדרך כלל לדלתות האסם באמצעות C47s (המכונה אטבי כביסה מעץ) - כדי לשנות את צבע האור או את עוצמתו.

נוֹהָג
אם אי פעם עברתם שיעור תאורה לקולנוע, עליכם להיות מודעים למערכת תאורה שלוש נקודות טיפוסית. לעתים קרובות משמשים לראיונות, שלושה או ארבעה פרזנלים משמשים כאור מפתח, אור מילוי, אור שפה / שיער / גב, והרביעי כאור רקע אופציונלי. סביר להניח שראית את התוצאות של אלפי מערכים אלה כמעט בכל סרט תיעודי עם ראיון לשבת או בתוכניות טלוויזיה ארוכות טווח, כגון 60 דקות. פרנלים נהדרים גם לצילומי מוצרים שבהם אתה צריך להדליק אביזרים קטנים יחסית ולא ניידים מרחוק. וכפי שהוזכר קודם לכן, בשלבי סרטים רבים יהיו רשת צינורות תקרה מלאה פרנלים תלויים כמו גם אורות אחרים, הנשלטים בדרך כלל מלוח תאורה.

הערה על מנורת הטונגסטן, יחידת הזכוכית והקרמיקה הקטנה במרכז הפרנל: שמעתי מישהו על סט במחלקת החשמל אומר לעוזר ייצור ש"נורה "זה משהו שגנן מכניס לקרקע באביב, מ שפרח צומח; "מנורה" זה מה שאנו משתמשים על סט סרטים - טיפ נוסף כדי לחסוך ממך להיות מתויג כראשון ביום הראשון שלך כעוזר הפקה. לעולם אל תיגע במנורת הזכוכית הזו, בין אם היא קרירה או חמה. כשהוא קריר, האצבע שלך תשאיר כמות קטנה ובלתי נראית של שמן על משטח הזכוכית אשר ככל הנראה תחמם לאחר הדלקתו ותביא להתפוצצות המנורה. הדברים הקטנים האלה אינם זולים ואי נוחות אמיתית אם אין לך תוספת על הסט. כאשר הם חמים, הם יכולים לתת לך כוויה מגעילה באמת. ככל הנראה 70 אחוז מהאנרגיה המשמשת אור טונגסטן מפוזרת כחום, ורק 30 אחוז נראים כאור. השתמש בכפפות בעת טיפול באורות לאחר הדלקתם.

חסרונות יתרונות
נראה כי מרבית במאי הצילום מעדיפים את צבע אורות פרנל טונגסטן על פני נורות LED חדשות יותר, כמו גם את השליטה שהאורות המסורתיים מאפשרים. נורות אלו אכן דורשות כמות גדולה יחסית של חשמל ומתחממות במיוחד.

למרות שהצבע המיוצר על ידי LED Fresnels, בעיקר דגמים מוקדמים, פחות רצוי בעיני רבים, הם אמנם שואבים הרבה פחות כוח, נשארים קרירים יותר ויכולים להיות בעלי יכולת עמעום ו / או לעבור בין אור יום לצבע טונגסטן מתוך היחידה היחידה שלהם. . קראתי גם כי Fresnels LED חזקים יותר יכולים לייצר רעשי מאוורר.

הכה את הסט
פרנלים ידועים באור הכיווני שלהם שיכול לייצר צללים קשים וחדים. בצע חיפוש תמונות של ג'ורג 'הרל באינטרנט ותראה דוגמאות מאמן הפורטרטים המסחרי של כוכב הקולנוע המסחרי הזה שאהב להשתמש בפרסנלס. ניתן למצוא את סוסי העבודה הללו של עולם התאורה על סטים ובמיקום ברחבי העולם, ויוצרים סרטים, טלוויזיה ותוכניות חדשות שאנו צופים בהם מדי יום.

סרגל צד:
שומה ריצ'רדסון אחראית לכינויים של אורות פרנל בגודל שונה. כינויים אלה נמצאים בשימוש נרחב בסטים, לפחות בארה"ב.

אור פרנל 100 וואט נקרא "דיו".

פרנל 200 וואט הוא "גמד".

פרנל 650 וואט הוא "טווני".

פרנל 1k-watt הוא "תינוק".

פרנל 2k-watt הוא "זוטר".

פרנל 5k-watt הוא "בכיר".

מורגן פאר, מייסד שותף של Nomadic Frames, הוא יוצר סרטים עצמאי ומדריך ליצירת סרטים כיום בסידני, אוסטרליה. אין לו פרנל במזוודותיו, אבל יש לו מחצלת LED בגודל Bi-Color 1 'x 1'.